استفاده های باورنکردنی از آرد ذرت در خانه داری | بیماری

کاربرده های باورنکردنی از آرد ذرت در خونه داری

شاید تعجب کنین اگه بدونین که چه کاربرده های مفیدی رو می تونین از آرد ذرت در منزل داشته باشین. این ماده غذایی علاوه برخاصیت خوراکی بودن در نابود کردن لکه ها و تمیزی شیشه ها و … به شما کمک می کنه.

 بعضی وقتا در تمیز کردن منزل اتفاقاتی میفته مثل پاک نشدن بعضی لکه ها و … که شما راه حلی واسه اون ندارین اما با دونستن بعضی از نکات خونه داری می تونین مشکل رو حل کنین و بهترین استفاده رو از مواد داخل منزل داشته باشین. مثلا شاید کسی باور نکنه که آرد ذرت چه کاربرده های به درد بخور و خوبی در خونه داری می تونه داشته باشه و چه کارایی که نمیشه با آرد ذرت کرد. در ادامه بیشتر در مورد استفاده های آرد ذرت توضیح می دیم.

تمیز کردن لکه روغن از روی فرش و موکت : مقداری آرد ذرت روی جایی که روغن ریخته بریزین و ۲۰ دقیقه صبر کنین بعد جاروبرقی بکشین.

پولیش ماشین و مبل : از این آرد به عنوان پولیش استفاده کنین ؛ مقداری از اونو روی ماشین یا مبل بریزین و با دستمال تمیز کنین.

پولیش نقره : در صورت از بین رفتن جلای نقره ، خمیری با آرد ذرت و آب جفت و جور کنین و روی اون بمالید و بذارین خمیر خشک شه بعد اونو پاک کنین و با پارچه برق بندازین.

تمیز کردن لکه جوهر از روی فرش و پارچه : خمیری از آرد ذرت و شیر درست کنین و روی لکه بمالید و بذارین خشک شه ، در صورت باقی موندن جای لک قبل از جارو کشیدن روی اون فرچه بکشین.

باز کردن گره کور : باز کردن گره های کهنه و سخت با ریختن کمی آرد ذرت روی اون آسون میشه.

آرامش آفتاب سوختگی ، گزش حشرات و گیاهان سمی : خمیری از آب و آرد ذرت جفت و جور کنین و روی قسمت مورد نظر بذارین و پس از خشک شدن با آب ولرم بشورید.

نابود کردن بوی کفش : هیچی بدتر از بوی کفش نیس ، با پاشیدن مقداری آرد ذرت داخل کفش و جوراب این بو رو از بین ببرین.

اتو کردن : واسه آهار زدن پرده یا پارچه یه قاشق غذاخوری آرد ذرت رو با یه لیوان آب مخلوط کنین و خوب هم بزنین بعد داخل بطری اسپری بریزین و استفاده کنین.

پاک کردن روغن از روی پارچه : روغن رو تا جای ممکن با دستمال کاغذی پاک کنین بعد مقداری آرد روی اون بریزین و ۱۰ دقیقه صبر کنین ، آرد رو با دستمال کاغذی وردارین و مقداری سرکه سفید روی پارچه بمالید و پارچه رو مثل همیشه بشورید.

تمیز کردن لکه روغن از روی چرم : بذارین آرد یه شب روی لکه بمونه بعد روز بعد اونو تمیز کنین.

 تمیز کردن لکه خون : با آب سرد و آرد ذرت خمیر درست کنین و اونو روی لکه بمالید و بذارین پارچه در آفتاب خشک شه بعد آرد ذرت رو دور بریزین ، در صورت موندن جای لکه تا محو شدن کامل این مراحل رو تکرار کنین.

 


کاربرده های باورنکردنی از آرد ذرت در خونه داری

۵/۵

۹

منبع : خوب صالحی -/ ن.م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *