استقبال از مرگ با انجام این چند اشتباه ساده در روز | بیماری

: استقبال از مرگ با انجام این چند اشتباه ساده در روز

: مجله علمی ایران : بعضی عادتای روزانه بی اینکه افراد متوجه باشن می تونه باعث ابتلای اونا به مرگبارترین بیماریای جهان شه.

به گزارش menshealth؛ کارشناسان در جدیدترین پژوهشای خود به این نتیجه رسیدن  نشستن به مدت زمان طولانی می تونه باعث ابتلای آدما به شکلای جور واجور مریضی ها از جمله سرطان سینه، روده بزرگ، سرطان ریه و پروستات که همه می تونن دلیل مرگ آدم شن، کارشناسان براین پایه به افراد پیشنهاد می کنن هر دو ساعت یه بار به مدت نیم ساعت از جای خود بلند شن و به انجام کارایی چون ورزشای کششی و قدم زدن بپردازند تا سلامت بدن اونا حفظ شه.

خوردن مقادیر بالای گوشت قرمز و پنیر هم به دلیل وجود پروتئین حیوونی IGF-1 می تونه در بدن آدم باعث رشد سلولای سرطانی شه.

در جدیدترین پژوهشا که در مجله متابولیسم از طرف محققان دانشگاه کارولینای جنوبی به چاپ رسیده این یافته ها به چاپ رسیده که آدمایی که رژیم غذایی شامل پروتئینای گیاهی به اندازه زیاد  دارن از طول عمر بالاتری بهره مند هستن و اندازه ابتلای اونا به بیماریایی چون سرطان و مشکلات قلبی عروقی کمتره.

مصرف میوه و سبزیجات، نونای شامل آرد غنی شده، دانه های آجیل و حبوبات می تونه در حفظ سلامت افراد بسیار به درد بخور باشه.

به جز خود غذا روش پخت اونم می تونه نقش موثری در سلامت یا مضر بودن وعده های خوراک اجرا کنه، آدمایی که آشپزی می کنن معمولا گاز و بوی تند خوراک و روغنای سوخته رو تنفس می کنن که می تونه در اونا باعث دچار شدن به بیماریای تنفسی، قلبی عروقی و هم شکلای جور واجور سرطان شه، کارشناسان پیشنهاد می کنن افراد حتماً در مکانایی که دارای تهویه مناسبه آشپزی و از هود یا هواکش واسه ایجاد هوای تازه و نابود کردن هوای آلوده استفاده کنن، هم اینکه به کار گیری ماسک و کلاه هم می تونه باعث ورود کمتر مواد سمی به بینی و دهن افراد شه.

روغن مورد استفاده در آشپزی هم خیلی با اهمیته، به کار گیری روغن زیتون واسه سرخ کردن غذا در دماهای بالا مناسب نیس و میشه از روغن آووکادو واسه سرخ کردن خوراکیا استفاده کرد.

خواب کم هم یکی از مواردیه که در زندگی این روزا بسیار معموله اما می تونه باعث ابتلای آدما به شکلای جور واجور بیماریا شه، کارشناسان پیشنهاد می کنن افراد شبه ها ۷ الی ۸ ساعت به طور منظم استراحت کنن تا سلامت بدن اونا حفظ شه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *