استقبال ستادکل از طرح های جدید برای «سربازی» | بیماری

: استقبال ستادکل از طرحای جدید واسه «سربازی»

: رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که ستادکل از هر طرحی که هم جهت با محرومیت زدایی از کشور با به کار گیری ظرفیت سربازان باشه، استقبال می کنه.
به نقل از ایسنا سردار موسی کمالی در نشست مشترک با معاونین وزراء و معاون پیشرفت دهاتی و مناطق محروم کشور، گفت: در اجرای اصل ۱۴۷ قانون اساسی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری، دولت هم می تونه از سربازان در بخشای آموزش، تحقیق، جهادکشاورزی، بهداشت و… می تونه استفاده کنه.
ایشون با بیان اینکه هم جهت با محرومیت زدایی از کشور توافقی هم با دولت داشتیم، گفت: سربازی که از ما درخواست می شه باید بخاطر این باشه و ما سرباز رو واسه امور ستادی و اداری و… نمی تونیم استفاده کنیم.
کمالی با بیان اینکه طبق قانون، ۵۰ درصد از نیروی انسانی لازم خود رو از راه سربازان تامین می کنیم، ادامه داد: در یکی دو سال گذشته اقدامات خوبی هم انجام گرفته، دستگاه ها باید ببینن که در بخش آموزش، تحقیقات، تحقیق و… چه استفاده ای میشه از سربازان کرد، البته بعضی وقتا طرحا و صحبتا ایده های خوبیه اما بعدا که در چهارچوب نوشته در میاد می بینیم که نظرات ما رو تامین نمی کنه.
ایشون با بیان اینکه ما واسه واگذاری سرباز دلمون نمی خواد ماموریت یه سازمان و وزارتخانه برامون تشریح شه، اظهارکرد: اهمیت یه سازمان بر همه مشخصه اما اینکه سرباز اونجا چیکار می کنه واسه ما مهمه و باید اقدامات اون مشخص شه.
کمالی با اشاره به وضعیت آموزشی کشور گفت: حالا خوبیش اینه با در نظر گرفتن حساب دارندگان مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد ما می تونیم نیروهای دلخواه رو در اختیار دولت بذاریم.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر حقوق قانونی سربازان مثل خوراک، پوشاک و… اضافه کرد: توقع ما اینه که حقوق سربازان رعایت شه. نکته دوم به کار گیری ظرفیت سربازه و باید از ظرفیت اونا استفاده بهتری کرد.
کمالی با اشاره به موضوع آموزش و بیمه سربازان گفت: بودجه و اعتباراتی که به نیروهای مسلح وارد می شه برابر موجودی و نیاز سازمانا هستش. عزیزانی که دنبال سرباز بوده یا سرباز دارن باید به موضوع آموزش و بیمه اون فکر کنن. این منطقی نیس که سربازی رو به دستگاهی واگذار کنیم و بعدا اون سرباز دچار مشکل شه.
ایشون اضافه کرد: مقررات حاکم بین ستادکل، دستگاه ها و سربازان قانون خدمت وظیفه عمومیه. در فصل هشتم امکان به کار گیری سرباز حرفه ای واسه همه سازمانا جفت و جور شده.
کمالی با اشاره به پراکندگی که در گذشته واسه رابطه در بخش سربازی وجود داشت، گفت: حالا خوبیش اینه دولت تدبیری داشت و این ارتباطات رو به شکل کامل ای تبدیل کرد.
ایشون با اشاره به طرح سرباز صنعت گفت: با در نظر گرفتن موضوع اقتصاد مقاومتی خودمون از اینجور طرحایی استقبال می کنیم، اگه فردی درباره محرومیت زدایی، بهداشت، آموزش و…. کمک حال باشه از اون استقبال می کنیم، پس از طرحایی که در این رابطه باشه استقبال می کنیم.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *