استقرار ۵۰ گرمخانه سیار در پاتوق کارتن خواب ها | بیماری

: قرار گرفتن ۵۰ گرمخانه سیار در پاتوق کارتن خوابا

: مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از جمع آوری و انتقال ۳۰۰ کارتن خواب طی شب گذشته خبرداد و گفت: بیشتر این افراد در مددسرای خاوران و مابقی مددسراها مستقر شدن.
به نقل از شهرنوشت، رضا قدیمی ضمن بیان این مطلب گفت: با در نظر گرفتن برودت هوا و توده سرمایی که در شهر تهران وارد شده، سازمان خدمات شهری شهرداری تهران به همراه دیگه بخشا به موضوع حضور کارتن خوابا در سطح شهر ورود کرده و بخاطر این قبلا از شهروندان خواستیم تا در صورت رویت افراد کارتن خواب و بی سرپرست مراتب رو از راه سامانه ۱۳۷ به ما اعلام کننده تا گشتای شهرداری در محل حضور پیدا کنن و نسبت به اعزام این آدما به مددسراها اقدامات لازم رو بکنن.
مدیرعامل خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر حضور همه جانبه گشتای سازمان در خیابونا و میادین اصلی شهر طی امشب و شبای آینده گفت: قراره تا در میادین اصلی و خیابونایی که به کولنیای کارتن خوابی منتهی می شن ۵۰ اتوبوس گرم مستقر شن. این اتوبوسا مجهز به پتو و موادخوراکیه تا کارتن خوابا پس ازجمع بیاری و قبل از انتقال به مددسرا از امکانات اولیه بهره مند باشن.
قدیمی گفت: علاوه بر این اتوبوسا بیشتر از ۴۴واحد گشت به طور شبانه روزی مبادرت به جمع آوری و انتقال کارتن خوابا مددسرا می کنن به این تعداد باید ۱۵ وسیله نقلیه سازمان خدمات اجتماعی رو هم اضافه کرد که به طور مرتب درسطح شهر گشت میزنن و به همکاران در جمع آوری متدکیان و کارتن خوابا کمک می کنن.
به گفته ایشون بیشتر کارتن خوابایی که شب گذشته ازسطح شهر جمع آوری شدن مربوط به منطقه ۱۲ و محدوده خیابون شوش بوده.
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در ادامه به شرایط آدمایی که شب گذشته جمع آوری شدن پرداخت و گفت: گشتامون ۹ مرد گدایی، ۱۳۰ مرد بی خانمان، ۲ زن گدایی و ۱۹ زن بی خانمان رو شب گذشته به مددسراهای خاوران، چیتگر و… انتقال دادن.
ایشون در جواب به این سوال که برخورد افراد جمع آوری شده با ماموران چیجوری بوده، گفت: بعضی از کارتن خوابا معتاد هستن در زمان جمع آوری درحالت عادی نیستن و کنترلی در رفتار خود ندارن و در نتیجه توان اراده کردن ندارن اما اونایی که معتاد نیستن به طور کامل با ما همکاری می کنن و با میل خود سوار ماشینا می شن.
ایشون گفت: بدیش اینه در همین شبا دیده شده که بعضی از متکدیان در تلاش واسه سو به کار گیری احساسات مردم در سطح شهر حضور پیدا می کنن که در این مورد از اونجایی که جرم اتفاق میفته ماموران ما افراد رو بدون این دست اون دست کردن جمع اوری و به سروسامون سراها منتقل می کنن.
قدیمی در آخر اضافه کرد: شهروندانی که تمایل به کمک به در راه ماندگان و کارتن خوابا رو دارن می تونن واسه اهدای کمکای غیر نقدی خود با شماره چهاررقمی ۴۹۳۷ تماس گرفته و اجناس خود رو که شامل پتو، لباس گرم و مواد غذاییه رو به سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران تحویل بدن و یا خود هم در کنار گشتای فوریتای اجتماعی به این افراد کمک کنن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *