استویا: همیار لاغری و خوش‌‌اندامی شما | طب ایرانی

اگه نگرانی لاغری دارین و نمی خواین هر روز وزنتون بالا بره اما از طرف دیگه عاشق مواد غذایی شیرین هستین یه گزینه طبیعی پیشنهاد می کنیم که شما رو از عذاب وجدان خلاص می کنه: گیاه استویا!

استویا یه قهرمونه. قهرمانی که طعم شیرین رو بدون هیچ کالری اضافه به شما هدیه میده. در این مطلب کوتاه می بگیم که گیاه استویا چیجوری به لاغری شما کمک می کنه. با ما همراه باشین.

استویا: کالری بی کالری

باورتون می شه که یه ماده شیرین کننده ای هیچ کالری نداشته باشه؟ بله کالری استویا صفره. به خاطر همین هم می تونین با خیال راحت اونو به غذاهای جور واجور اضافه کرده و کنین. مثلا اگه عادت دارین که چای یا قهوه تون رو با شکر زیاد بخورین به کار گیری استویا می تونه شما رو از مصرف قند و شکر زیاد دور کنه. هم اینکه می تونین از این گیاه واسه جفت و جور لیموناد یا شکلای جور واجور مرباها و شربتا هم استفاده کنین.

استویا: قدرت شیرین کننده برتر

عصاره استویا قدرت شیرین کنندگی خیلی بالایی داره. یعنی حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ برابر بیشتر از قدرت شیرین کنندگی ساکاروز (قند سفید تصفیه شده). مثلا یک و نیم قاشق چای خوری عصاره استویا کافیه تا جانشین یه فنجون شکر شه. می تونین عصاره این گیاه رو جفت و جور کرده و به جای شکر سفید که پر از کالریه استفاده کنین.

استویا: کاهش نبود تحمل گلوکز

آدمایی که دچار مشکل نبود تحمل گلوکز هستن به جای اینکه قند رو به انرژی تبدیل کنن به چربی تبدیل می کنن. به خاطر همین هم بعد از خوردن غذا میل به خوردن دوباره دارن. شیرین کننده ای مانند استویا می تونه جانشین مواد غذایی پر از گلوسید شه. در این صورت این نبود تحمل خیلی کاهش پیدا می کنه به خاطر اینکه اندازه گلوسیدهای دریافتی کم میشه. در واقع به کار گیری عصاره استویا باعث ایجاد سیری شده و بعد از غذا میل به خوردن دارین.

به کار گیری گیاه استویا شما رو از گزند مریضی دیابت نوع ۲ هم دور نگه می داره

استویا: تحریک اشتها ممنوع

وقتی که یه نوشیدنی شیرین شده با عصاره استویا میل می کنین انگار که آب خوردین. در واقع این ماده اصلا اشتها رو تحریک نمی کنه و شما رو به پرخوری نمی کشوند. وقتی هم که پرخوری رو کنار بذارین به تناسب اندام می رسین. باید بدونین که به کار گیری گیاه استویا شما رو از گزند مریضی دیابت نوع ۲ هم دور نگه می داره. پس همین الان به فکر جفت و جور عصاره استویا باشین و واسه جفت و جور شکلای جور واجور مرباها، کیک، شیرینیجات یا شیرین کردن چای و قهوه و جفت و جور شکلای جور واجور نوشیدنیای دیگه استفاده کنین.

 

منبع:تبیان

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *