اسرار رژیم لاغری برای رسیدن به کاهش وزن | ورزش

اسرار رژیم لاغری واسه رسیدن به کاهش وزن

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ طبق آمار به دست اومده هر شخصی در سال دست کم ۴ بار تلاش به کاهش وزن می کنه. اما از هر ۱۰۰ نفر تنها یه نفر می تونه با موفقیت وزن کم کنه و تجربیات موفقیت آمیزش رو با بقیه به اشتراک بزاره. حالا می خوام چند نمونه از رازهای موفقیت آمیز این افراد رو با شام در میان بذارم. بدونیم از شما می خواد که یکی از همین افراد موفق باشین و تجربیات خود رو با ما در بدونیم به اشتراک بذارین.

دکتر Roger Gould یکی از متخصصین معروف در مورد غذا خوردن احساسی میگه احساسات ما (به جز احساس کمبود اراده) مانع کاهش وزن دائم می شه. پس خیلی با اهمیته که قبل از شروع کاهش وزن این رازها رو حتما بدونین.

ثابت قدم باشین

شروع رژیمی که در اون تنها میوه و سبزیجات میل می کنین ممکنه واسه شما که عادت داشتین همیشه غذاهای فست فود بخورین ممکنه سخت باشه. این واسه بدنتون بسیار استرس زاست و بدن در مقابل اون عکس العمل نشون میده. یهویی از خودتون توقع زیادی نداشته باشین و تغییرات رو به صورت صعودی بسازین.

حواستون به جریان و روند رژیم باشه

مدیریت روند کار بسیار مهم و لازمه چون می فهمید که چقدر وزن کم کردین. خیلی اوقات باید ماه ها صبر کنین تا متوجه تغییرایت در بدنتون بشوید. پس واسه این که انگیزه خود رو از دست ندین همه تغییرات رو روی کاغذ ثبت کنین.

از نظر فیزیکی فعال باشین

برنامه های رژیم غذایی سالم به کاهش وزن کمک می کنن اما باید کنار رژیم فعالیتای فیزیکی هم داشته باشین. حتی فعالیتای ناچیز مثل پیاده روی هم می تونه کمک بزرگی باشه.

از دوستان و خونواده بخواین پشتیبانی تون کنن

وقتی می خواین رژیم بگیرین حمایتای روحی دور و بریا تون بسیار مهم و تاثیر گذاره. دور و بریا شما می دونن که وقتی به غذاها وسوسه میشین بعدا احساس گناه می کنین پس یادآور می شن که این غذا پر کالریه. حمایتی که دوستان و دور وبریا تون می تونن به شما بکنن این جوره.

نوع سوخت و ساز بدنتون رو مشخص کنین

اگه احساس می کنین هر کاری در حد توان تون واسه کاهش وزن انجام دادین اما هیچ نتیجه ای نمی ببینن نگران نباشین این مشکل خیلی عادیه و واسه خیلیا پیش میاد. کوتاه نیایید و تلاش کنین بیشتر درباره متابولیسم بدن خود بدونین. اگه سوخت و ساز بدن تون آرومه صبور باشین و از تلاش دست ورندارید. یادتون باشه که همیشه تلاشای دراز مدت عواقب خوبی میده.

هر رژیمی نیاز به نظارت داره

اگه تصمیم دارین که رژیم رو شروع کنین با یه متخصص تغذیه در تماس باشین. حواستون باشه این رژیمای جادویی که در مدت زمان کوتاهی باعث کاهش وزن چند کیلوگرمی شما می شه ممکنه به سلامت بدنتون آسیب برسونه. یه برنامه رژیم کم کالری باعث کمبود مواد مغذی لازم و نبود کارکرد درست بدن می شه. پس این رژیما می تونن تاثیر منفی روی سلامت ذهن و جسم شما بذارن.

اگه شمام یکی از این افراد موفقین و با رعایت کردن اصول تونسته اید کاهش وزن موفقیت آمیزی داشته باشین خوشحال میشم تجربیات خود رو در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذراید.

.

منبع : alamto.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *