اسرار زندگی صد ساله ها و معرفی برخی از آن ها | سالمندان

واسه صد ساله شدن چه برنامه هایی باید بریزیم از چه روشای تغذیه ای باید کمک بگیریم اگه خواهان طول عمر هستین پیشنهاد می کنیم روش زندگی آدمایی که بالای صد سال عمر کردن رو بخونین تا بفهمین راز زندگی طولانی اونا در چه نوع سبک زندگی بوده

شاید خیلی از آدما آرزو داشته باشن که به مدت طولانی زندگی کنن.

خیلیای دیگه دوست دارن اگه عمر طولانی دارن این مدت زمان رو سالم و به اصطلاح روی پای خود باشن.

واسه خیلی از ما جالبه تا راز طول عمر افراد پیر ولی سالم رو بدونیم.

شاید تعداد کمی از آدما بتونن ۱۰۰ یا بیشتر از ۱۰۰ سال زندگی کنن.

در دنیای الان خیلی از آدما با ورود به دهه ۵۰ زندگی بیماریای سنین پیری رو تجربه می کنن.

اما باید بدونیم که پیری همیشه مساوی با مریضی و ناتوانی نیس به شرطی که یه زندگی سالم رو در پیش بگیریم.

در این مطلب یه تحقیق باحال از افراد پیری که بالای ۱۰۰ سال عمر کردن رو براتون میگیم و شاید واسه خیلی از ما از جمله خود بنده ! بسیار باحال باشه که بدونیم چه سری در زندگی اونا وجود د اشته که این همه عمر کردن!

۱ – Jeanne Calment

اون ۱۲۲ سال عمرکرد.

اون در ۸۵ سالگی ورزش شمشیر بازی رو شروع کرد و همزمان دوچرخه سواری هم می کرد.

اون هیچ وقت این ورزشا رو واسه قهرمانی در پیش نگرفته بود و هیچ تعصب و سخت گیری خاصی نسبت به سلامتی اش نداشت!

جین از ۲۱ تا ۱۱۷ سالگی سیگار می کشید! البته به گفته یه منبع نامشخص اون هیچ وقت بیشتر از دو نخ سیگار در روز مصرف نمی کرد!

ظاهر اون همیشه نسبت به سن و سالش جوون تر نشون می داد. اون این موضوع رو به استفاده همیشگی اون از روغن زیتون در غذاها و ماساژش پوست صورتش با اون نسبت می داد.

جالبه بدونین که اون هفته ای ۱ کیلوگرم شکلات می خورده!

ایشون تا ۱۱۰ سالگی در خونه خود و به تنهایی زندگی می کرد و پس از اون به دلیل یه آتیش سوزی کوچیک در منزلش که بر اثر کاهش دید چشم های ایشون در  هنگام آشپزی اتفاق افتاده بود خونه سالمندان رو واسه ادامه زندگی اش ترجیح داد.

چه زندگی باحال و راحتی!

۲ – Sarah Knauss

اون ۱۱۹ سال زندگی کرد.

تنها بچه اون به نام کاترین که در زمان مرگ ایشون ۹۶ سال داشت و خود کاترین هم در زمان مرگ ۱۰۱ سال داشت در جواب به راز طول عمر مادرش فقط این جمله رو گفته: “اون فردی بسیار آروم بود و هیچ اتفاقی در زندگی نمی تونست اونو پریشون و پریشون کنه! ”

۳ –  Christian Mortensen

اون ۱۱۵ سال زندگی کرد.

اون در روز تولد ۱۱۵ سالگی اش در جمع دوستانش در خونه سالمندان گفته : “دوستان، یه سیگار برگ خوب!، نوشیدن آب فراوون و گوارا، گوش دادن به موسیقی و  مثبت اندیشی همیشه شما رو سالم نگاه می داره.”

۴ – Emiliano Mercado Del Toro

امیلیانوی ۱۱۵ ساله راز طول عمرش رو به عادت غذایی هر روزه اش که خوردن ذرت پخته شده به همراه شیر و روغن ماهی بوده نسبت میده.

هم اینکه اون شوخ طبعی و خوشحال بودن رو از دیگر اسرار سالم موندن و طول عمر خود می دونه و تا آخرین روزای زندگی اش همیشه واسه اطرافیانش جوک و لطیفه تعریف می کرد.

جالبه بدونین اون در ۸۲ سالگی تو یه کلوب تماشاگر ترور Isabel la Negra بودهاست. در لحظه ورود قاتلان و تیراندازی اون زیر میزی مخفی شده بوده.

از اون پرسیدن که اون در اون کلوب چه کاری داشته؟!

اون جواب داد: دعا می کردم…. دست کم در لحظه تیراندازی این کار رو انجام دادم!

۵ – Besse Cooper

اون ۱۱۶ سال عمر کرد.

“سرتون همیشه به کار خودتون باشه (این جمله رو باید با طلا نوشت!)، هله هوله و تنقلات نخورین، هر اون چیزی که واسه خود پسند می کردین واسه بقیه هم خوشتون بیاد! (البته ایشون حرف دیگری در همین مایه ها زده بودن که نویسنده بهتر می دونه این جمله پر از حکمت از امیر مومنان رو جانشین کنه!!!)، خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین و از کار کردن تون لذت ببرین ”

۶ – Bel Kaufman

اون ۱۰۱ سال زندگی کرد.

“همیشه بخندین. خنده درمان همه درد هاست. شما نمی تونین وقتی که می خندید ناراحت و اندوهگین و دپرس و حسود باشین. به غم و اندوه و سختیای زندگی پشت کنین و می بینین که درهای شادی به روی شما باز می شن”

۷ – Anthony Mancinelli

اون ۱۰۱ سال زندگی کرد.

“همیشه کار درست رو انجام بدین، سیگار نکشید! الکل مصرف نکنین، به اندازه غذا بخورین و اگه کمی نیاز به انرژی دارین از ویتامینا کمک بگیرین. تا می تونین دارو نخورین. کار کنین و از کارتون لذت ببرین”

۸ – Ruth Gruber

اون ۱۰۱ سال زندگی کرد.

” به درون خود توجه کنین و از وسایل وجودی تون استفاده کنین. همه آدما ابزارهایی دارن. ابزارام تصاویر و کلمات بودن. با به کار گیری ماشین تحریر، کامپیوتر و دوربینم با بی عدالتیا مقابله می کردم. هر زمان که انسانی نیاز به کمک داشت به اون کمک می کردم  ”

۹ – دکتر Laila Denmark

اون ۱۱۴ سال زندگی کرد.

” عذای سالم بخورین و کارایی رو که دوست دارین بکنین. انجام کاهای مورد علاقه مانند یه بازیه و اون چه که دوست ندارین انجام بدین کار حساب می شه. من حتی ۱ روز رو در زندگی ام کار نکرده ام! ”

۱۰ – Bonita Zigrang

اون ۱۰۸ سال زندگی کرد.

اون اشتهای خوبی داشت و با لذت غذا می خوره. دوستان زیادی داشت و تفریح کردن رو هیچ وقت از یاد نمیبرد.

افراد زیادی در این لیست هستن که ۱۰ نفر از اونا رو به شما دوستان خواننده نت نوشت معرفی کردیم.

اگه نگاهی به زندگی این افراد بندازیم می بینیم که پیشنهاد همه اونا  رژیم غذایی سالم و خوشحال زیستنه.

استرس و اضطراب مادر تموم بیماریای روحی و جسمیه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *