اسرار سم زدایی که شما را لاغر و زیبا می کند! | ورزش

اسرار سم زدایی که شما رو لاغر و دلپذیر می کنه!

کیمبرلی اسنایدر یکی از متخصصین تغذیه افراد معروف لس آنجلس و نویسنده کتاب ” راه حلای سم زدایی واسه زیبایی”هستش . اون کار خود رو پس از سفر به ۵۰ کشور و ۶ قاره شروع کرد و تلاش کرد که در فرهنگای جور واجور به جستجوی روشای سلامت و زیبایی بپردازه. ایشون به فلسفه تاثیر زیبایی داخلی بر زیبایی خارجی باور داره . ایشون الان به افراد معروفی چون هیلاری داف ، اولیویا وایلد و دروبریمور مشاوره تغذیه ای میده.

مصاحبه ای با کیمبرلی اسنایدر ، متخصص تغذیه

سوال : سم زدایی این روزا ورد زبون همه شده از نظر شما معنی اون چیه؟

۵۰ تا ۸۰ درصد انرژی که ما دریافت می کنیم صرف هضم غذا می شه. با تغییر چیجوری خوردن ( نه چه خوردن ) می تونین انرژی خود رو نگه دارین و وزن کم کنین و پوستتون هم جوون تر شه. بیشتر غذاهایی که مردم فکر می کنن سالم هستن، در واقع به روند پیری ما سرعت می بخشن. چه فایده وقتی لاغر شیم و ۱۰ سال هم پیرتر به نظر برسیم؟ خطوط و چین و چروکهای پوست همه نشونه ای از یه رژیم غذایی غلطه .

سوال : یعنی میوه رو نباید به عنوان دسر خورد؟

میوه ها جزو موادی هستن که خیلی سریع در بدن هضم می شن. واسه هضم چیزی حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه وقت نیاز دارن این درحالیه که جذب پروتئین حیوونی ساعته ها زمان میبره. پس اگه واسه شام ماهی آماده کردین و به عنوان دسر میوه رو در نظر گرفتین، درست مثل اینه که یه ماشین فراری رو در پشت سر یه کامیون در بزرگراه می رانید. میوه روی گوشتی که مصرف کردین داخل معده می مونه که منتهی به نفخ و از دست دادن انرژی می شه. در حالیکه گوشت منتظر هضم شدنه ، میوه درون معده کم کم فاسد شده و مواد مغذی خود رو از دست میده یعنی ساعته ها زمان میبره که مواد مغذی میوه ها به روده کوچیک برسه.

سوال : این ماجرا به این معنیه که هممون مجبوریم گیاه خوار شیم؟

ابدا اینطور نیس ، خیلی خوبه که واسه شام پروتئین حیوونی مصرف کنیم اما اگه میوه یا سبزیجات هم در کنارش دارین ، بهتره اول اونا رو بخورین. به طور ایده آل اول سالاد بخورین و بعد گوشت.

سوال : درباره سوپ چیجوری ؟ با سالاد مشکلی نداره؟

مگه در مواردی که شما فقط می خواین سوپ رو به عنوان غذا بخورین ؛ وگرنه بهتره اول سالاد بخورین و بعد غذاهای دیگه رو. دلیلش اینه که غذاهای مایع و رقیق، باعث کاهش ترشح معده شده و منتهی به کند شدن سرعت سیستم گوارشی می شه. پس تا آنجایی که ممکنه از مصرف نوشیدنی موقع غذا دوری کنین ؛ ۲۵ دقیقه بعد از غذا و یا ۴۵ دقیقه قبل از غذا مصرف نوشیدنی مشکلی ایجاد نمی کنه.

سوال : رژیمای عادی و غلط دیگه کدوما هستن؟

خیلی از افراد روزشون رو با یه املت شروع می کنن اما بازم از نظر اندازه انرژی دچار مشکل هستن و وزن خود رو از دست میدن. به خاطر این که تخم مرغ واسه هضم شدن به ساعته ها زمان نیاز داره که همین امر دلیل اتلاف انرژی ما می شه.

سوال: پس یه صبحونه سالم و خوب چیه؟

صبح بهترین زمان واسه پاکسازی بدن از سموم است واسه اینکه شما ساعته ها چیزی نخورده اید و در حالت عادی در حال سوزوندن سموم می باشین. درست واسه همینه که صبحا نفس ما بوی بد میده و زبونمون انگار به چیزی آغشته س. اگه صبحا به جای خوردن املت از سبزیجات و میوه ها تغذیه کنین آنزیم و مواد مغذی داخل اونا به شما انرژی بیشتری میده. مواد مغذی اونا مستقیما وارد ارگانها و پوست بدن شده و همه سموم رو پاکسازی می کنه.

سوال : پاکسازهای سموم چیجوری عمل میکنن؟

غذاهای قلیایی به افزایش اکسیژن رسانی به بافتا کمک می کنن این به معنی سم زدایی و تولید انرژیه. ( اسیدها سموم موجود در بدن رو زیاد کرده که منتهی به بروز بیماریهای چون سرطان می شن ) . بدن در حالت عادی از بافتهای حیاتی مراقبت می کنه یعنی اسیدهای سمی رو داخل سلولهای چربی ذخیره می کنه واسه همینه که وزن کم کردن سخته. تولیدات حیوونی به شکل اسیدی هستن اما میوه ها و سبزیجات نپخته دو نمونه از مواد قلیایی هستن که شما می تونین بخورین. پس شروع کردن روز با مواد قلیایی سبز باعث می شه که بین مواد قلیایی صبح و مواد اسیدی که در طول روز مصرف می کنین تعادل برقرار شه.

سوال: مثل چیزبرگر؟

دقیقا، شما می خواین که دستگاه گوارشتان به جای یه برکه بی حرکت ، مثل یه آبشار باشه . سبزیجات و میوه ها باعث می شن که جذب مواد در بدن شما کافی باشه. بعضی وقتها ما فقط می خوریم چون بدن ما مواد غذایی که به اون نیاز داره رو دریافت نکرده. اگه با معده خالی یه نوشیدنی گیاهی استفاده کنین، مواد مغذی بیشتری وارد بدن خود کردین و احساس گرسنگی کمتری در طول روز دارین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *