نگارش پایان نامه درباره : شیوع جهانی هرزه نگاری در فضای مجازی

علاوه برسایت های زنان جوان ، سایت هایی که ویژه ی تبلیغات است  وجود دارد این سایت ها تصاویر زیاد و گوناگونی دارند که همه نگران کننده هستند تصاویری که آلات مختلف ارضای جنسی را تبلیغ می کنند. در  بیشتر این تبلیغات می گویند استفاده کننده های آن باید بالاتر از ۱۸ یا ۲۰ سال سن داشته باشند همچنین بعضی سایت ها شرط می کنند بازدید کنندگان سایت نباید با هرزه نگاری جنسی مخالف باشند به همان سادگی که شخص بالغ و بزرگ میتواند بنویسد ۲۵ سال دارم یک کودک ۱۲ ساله که کسی نظارتش نمی کند نیز می تواند بنویسد ” من ۱۸ ساله هستم “(غفاری،۱۳۸۸ص۶۹)

اگر چه برای ورود به برخی از سایت ها ی هرزه نگاری لازم است پول پرداخت گردد اما در سایت های بی شمار این تصاویر مجانی ارائه می گردند جای تعجب نیست که چرا با وجود اینکه این تصاویر مجانی در اختیار کاربران قرار داده میشود اما بعضی ها حاضرند در برابر آن پول پرداخت نمایند تا عضو این سایت ها شوند؟ مگر چه سرویس های ویژه ای در اختیار  اعضایی که پول پرداخت میکنند گذاشته میشود؟

پاسخ به این سوال از نوع خدماتی که سایت هرزه نگاری ارائه میدهند بدست می آید. مقاله - متن کامل - پایان نامه

وقتی که با پرداخت وجه لازم ، عضو یکی از سایت ها می شوند، تصویرهای بیشتری در اختیار شان گذاشته می شود، می توانند فیلم هایی را انتخاب و برای خود ذخیره کنند به راحتی میتوانند روی برخی فریم ها نگه دارند و بعضی را انتخاب کنند فیلم ها صداها را هم کامل منعکس میکنند قبل ازآن سایت اعلام میکند ” توجه ! همه ی فایل ها تمام رنگی و با صدای کامل پخش می شوند.”

چیزی که قابل توجه است این است که همه ی صورت ها در نمایش مخفی هستند در فیلم های سکسی فقط قسمت های انتخاب شده از بدن ، مدل ها و بازیگران فیلم ها دیده می شوند که این به بیننده کمک میکند تا راحت تر فراموش کند که این افراد انسان هستند و شخصیت و احساسات دارند اگر زن فقط یک جسم عریان باشد بهتر می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا موقعی که یک انسان باشد!

یکی از مهم ترین دلایل طرفداران هرزه نگاری این است که زنان شرکت کننده در تولید محصولات هرزه نگاری انتخاب شده هستند و اغلب از کار خود لذت می برند اما زنانی هم هستند که از سکس لذت نمی برند آنها کاری را انجام میدهند که مجبور هستند حال فرقی نمیکند که اجبار به خاطر منفعت مادی باشد یا به خاطر اسلحه ای که کسی در خارج از کادر دوربین به طرف او گرفته است. بعضی از ستاره فیلم ها به  زور اسلحه تن به بعضی کارها می دهند.

با توجه به اینکه هرزه نگاری ها از زنان جوان استفاده می کنند نه زنان مسن ، این پرسش مطرح است که چگونه این زنان جوان به صنعت هرزه نگاری روی می آورند ؟ آیا آنها نسبت به کار خود خشنود و راضی هستند ؟ آیا فرزندانی هم دارند؟ آیا با پدر بزرگ و مادر بزرگ خود می نشینند شام می خورند؟ آیا زندگانی عادی دارند؟ و هزاران پرسش دیگر که چالش بر انگیزاست و تحقیقات جامعی راحتی در حد پایان نامه میطلبد به همان جهت که در سایت های فعال و موجود ، در هرزه نگاری ها از زنان مسن استفاده نمیشود  قطعاً بعد از اینکه بدن های زنان جوان نیز شل وول شد بیرون  انداخته میشوند تا دنبال کار خود بروند.

میزان استفاده از اینترنت طی سال های اخیر به طور تصاعدی افزایش یافته است برخی تحقیقات نشان میدهد که تعداد کاربران  هرزه نگاری در جهان و در فضای مجازی و از طریق اینترنت ، در مقایسه با کاربران رادیو و مطالب غیر هرزه نگاری کامپیوتری ، به شدت افزایش یافته است.

اتصال به سایت های اینترنتی هرزه نگاری محدود به کاربران خانگی بلکه به یکی از معضلات  جدی در محیط های کاری نیز بدل شده، طی تحقیقات صورت گرفته در مورد تعدادی از شرکت ها، مشخص شد که کارمندان  مرد، ۶۲% درصد از زمان صرف شده‌ی خود در پشت رایانه رابه سایت های هرزه نگاری اختصاص داده اند(غفاری،۱۳۸۸ص۷۳).دسترسی فزاینده و رو به گسترش افراد به اینترنت بازار صنعت هرزه نگاری را هر روز گسترش بیشتری می بخشد. در حال حاضر در بسیاری از کشورها و به ویژه  کشورهای پیشرفته امکان اتصال و دسترسی  به  اینترنت برای اغلب افراد فراهم شده است بسیاری از کودکان و نوجوانان در کشورهای مختلف جهان ساعات بسیاری را به استفاده از اینترنت و حضور در چت روم ها اختصاص می دهند بنا بر آماری که اخیراً در بریتانیا منتشر شده است یک نفر از هر دوازده نوجوانی که در این کشور به اینترنت دسترسی دارند با فردی  که در اینترنت با او چت می کرده اند قرار ملاقات  گذاشته اند  به نظر میر سد در بسیاری دیگر از این کشورها من جمله ایران نیز این امر کما بیش رواج دارد( در این خصوص پرونده ای در دادگستری تهران تشکیل شد که حکایت از آشنایی یک دختر با یک پسر در محیط چت و منتهی به قرار ملاقات گردیده که در نهایت پس از مراوده ها  دختر جوان و تحصیل کرده باسوء استفاده مرد مورد ازاله  بکارت نا خواسته قرار گرفت که این پرونده نیز پس از صدور[۱] نگرانی والدین ، متخصصان علوم رفتاری و نهادهای مسئول در زمینه سوء استفادهی اجتماعی علیه کودکان  و نوجوانان را بر انگیخته  است.

اخیراً یک سازمان جدید از مجموع نهادهای مختلفی که در زمینه پیشگیری از سوء استفاده ی جنسی از کودکان در اینترنت فعالیت می کنند در بریتانیا تشکیل شده است.

تکنولوژی  و خصوصاً کامپیوتر و اینترنت علاوه بر مزایایی که دارند بی گمان پدید آورنده ی مشکلات جدید یا تشدید کننده ی مشکلات قدیمی نیز می باشند ویژگی های منحصر به فرد اینترنت از جمله سهولت دسترسی به آن ۲۴ ساعته بودن ، سادگی کار، هزینه پایین ، گمنام ماندن کاربران آن و….. همگی موجب استقبال عظیم مردم در سراسر جهان از آن شده است.این خصوصیات علاوه بر آنکه از یک طرف از قابلیت های اینترنت محسوب می شوند از طرف دیگر معایب آن نیز شمرده میشوند هر فناوری جدید در کنار فواید تأثیرات و فاکتورهای منفی ای هم به دنبال دارد. زمانی به دلیل عدم گستردگی استفاده از رایانه و در بین عموم مردم و نیز کاربردی نشدن این موضوع ، توجهی به خطرات و معضلات  در کمین نشسته فناوری قرار نداشت اما باروی کار آمدن اینترنت و اتصال کاربران به شبکه های جهانی توجه به این مهم روز به روز ملموس تر شد.

امروزه اینترنت جزیی از زندگی عمده ی انسان ها شده است با این حال نبایداز خاطر برد که اینترنت یک سکه دو روست و اگر چه به کمک آن میتوان از سرعت و سهولت انجام خیلی از کارها لذت برد اما به خاطر خطراتی که به دنبال می آورد هشدار دهنده است. یکی از عواملی که موجب گسترش هرزه نگاری شده است ناشناخته ماندن افراد در آن است. در شبکه وب افراد بدون اینکه ماهیت اصلی شان فاش شود میتواند به انتشار اطلاعات اقدام کنند.

ارزان بودن هزینه های اتصال و استفاده از اینترنت در بسیاری از نقاط جهان عامل مهم دیگری در افزایش دسترسی به اینترنت و به تبع آن افزایش استفاده از محصولات هرزه نگاری است.

[۱]شماره ی ۱۷۲۴-۱۴/۱۱/۱۳۸۵ صادره ازشعبه ۱۰۸۹ دادگاه عمومی تهران به اجرا درآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *